Tarihçe

TARİHÇE

Eğirdir Dağ Komando Okulu' nda eğitim görmüş arkadaşlarımızdan bir bölümü , askerlik sonrası iletişimlerini sürdürmüşler ve bu birliktelikten Eğirdir Dağ Komando Okulu'nu ziyaret etmek, eski günleri yad etmek düşüncesi doğmuştur. İlk olarak 2000 yılında iletişimini koparmamış Asteğmen topluluğu Eğirdir' i ziyaret etmiştir. Bu ziyaretin diğer arkadaşlar tarafından duyulması ile önce 23-24 Mayıs 2009 yılında 22 kişi olarak , sonra 28-29 Mayıs 2011 yılında 85 kişinin katılımıyla ikincisi yapılmıştır. Her iki ziyaretlerimizde , Komando Okulumuzun büyük konuseverliğini , karavanalı ve koğuş yatılı ağırlandığımızı dolaysiyle saygı ve sevgi borçlu olduğumuzu duyurmak isteriz.

Eğirdir ziyaretlerinden sonra Ankara' da toplanmaya başlayan arkadaşlar, buluşmaların bir dernek çatısı altında yapılmasının daha doğru ve yararlı olacağına inanarak 2011 yılında dernek kurmak için girişimlere başlamışlardır. 2011 yılında, değişik nedenlerle ile biraraya gelen arkadaşlarımız "Eğirdir' de Komando Asteğmen Olarak Askerliğini Yapmışlar Derneği"(EKOMAD) adıyla bir dernek kurulmasına karar vererek resmi girişimleri başlatıp ,tüm işlemlerin bitirilmesiyle  24 Ocak 2012 tarihinde " İVEDİK ORGANİZE SANAYİ 1518. Sok No 103 " 312 3954601 adresinde derneğimiz çalışmalarına başlamıştır. Derneğimizin ülkemize ve milletimize yararlı ve uğurlu olması dileğiyle, tüm Komando brövesi almış ve mavi bere takmış arkadaşlarımızı ortak çatımızda buluşmaya davet ediyoruz.

Bu çalışmaları başlatan ve yol almamıza neden olan değerli arkadaşımız Fikret Kaya 'ya saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz..

Sevgili arkadaşlar;

Eğirdir de askerlik sonrası Sarıkamışa kura sonucu 8 arkadaşımla gitmiştik. 1yıl kadar görev sonunda oldukça samimi ve dosthane ilişkilerimiz olmuştu. Bu arkadaşlığımız askerlik sonrasında da devam etti. 1996 yılında yaklaşık olarak 20 arkadaşımla görümelerimiz sonucunda 133 kişi olan devre arkadaşlarımızı bulmaya ve bir araya getirmeye karar verdik.Telekomda çalışıyor olmam sebebiy le iletişim daha kolay sağlayabileceğim düşüncesiyle isim listesi üzerinden arkadaşların telefonlarına ulaşmaya çalıştım. 6 ay uğraştan sonra yaklaşık olarak 100 arkadaşla telefonla görüştüm.17 sene sonra asker arkadaşlarıyla telefonla dahi olsa görüşmek heyecanlandırmıştı.1997 senesinde önce İzmir de yaşayan arkadaşları bir yemekte buluşturdum.Bu arada bize gerçekten benliğimizi kazandıran komutanımız Sayın Bülent ÖZKOÇAK ta aramızda idi.Yemekte yapılan görüşmeler neticesinde önce kendi devremiz olan 166 dönem arkadaşlarla bir araya gelmek ve sonrasında da diğer arkadaşlarla görüşmeler yapıp ÖZKOÇAK ın talebeleri olarak bir oluşum sağlamaktı. Daha sonra İstanbul da arkadaşları gene bir yemekte bir araya getirdim. Onların görüşlerini aldım.3. toplantı isa Ankaradaki arkadaşları bir araya getirmek oldu.Tüm arkadaşların ortak fikirleri devre arkadaşlarımızı bir araya toparlamak ve yüz yüze görüşerek Eğirdir anılarını yeniden yaşamak oldu. Bu amaçla Ankara da yaklaşık olarak 90 kişinin katıldığı yemekli bir toplantı organizasyonu yaparak amacımıza ulaştık. Daha sonra arkadaşlarımızın ortak fikirleriyle Eğirdir ziyareti yapmak fikri oluştu. Eğirdir deki komutanlarla yaptığımız görüşmeler neticesinde ziyaret talebimiz uygun bulundu ve 2000 yılının başında bir gece öğrencilik yaptığımız koğuşlarda kalmak karavanadan yemek yemek suretiyele güzel bir hafta sonu anıları yineleyerek yaşadık.Aramızda bulunan diğer devre arkadaşlarımız kendi devre arkadaşlarına durumu anlatması neticesinde halka giderek büyümeye başladı. Şimdide dernek oluşumu sağlandı. Saygılarımızla ...... Fikret KAYA 13 04 1012

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret78694
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.26728.3003
Euro9.980910.0209
Hava Durumu